• info@ikonambalaj.com.tr
 • +90 236 214 06 77
Kurumsal - İkon Ambalaj A.Ş.

İkon Ambalaj güçlü sermaye yapısı, genç ve dinamik kadrosu, müşteri odaklı ve yenilikçi yaklaşımı ile 2013 yılında esnek ambalaj ve IML etiket üretimi yapan iki tesis olarak kurulmuştur.

İkon Ambalaj Manisa fabrikası Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000m²’lik açık alanda 7.000m²’lik kapalı tesisi ile, İzmir fabrikası ise Kemalpaşa’da 20.000 m²’lik açık alanda 7.000 m²’lik kapalı tesisi ile hizmet vermektedir.

İkon Ambalaj fabrikaları, yerel ve yurt dışı tedarikçilerinden gelen ham maddelerin alınmasında hem de ambalaj materyalinin tüm dünyaya sevkiyatında avantaj sağladığı için bu bölgelerde kurulmuştur. Bu sayede müşterilerine en üst seviyede, sürekli ve sürdürülebilir bir hizmet sağlayabilmektedir. Yenilikçi ve özel ürün yelpazesi ile 200 müşteri ve 8 farklı sektöre hizmet vermektedir.

İki tesis toplamında 200'ü aşkın çalışanı ile çeşitli sektörlere esnek ambalaj ve IML etiket üretmekte ve düzenli olarak gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde üretim portföyünü istikrarlı olarak genişletmektedir. Müşterilerinin özel dizayn ve taleplerini karşılayacak altyapıya sahip olan İkon Ambalaj, ürüne veya müşteriye özel ürünlerin üretiminde ve geliştirilmesinde BRCGS Ürün Güvenliği Sistemi Sertifikasına sahip öncü firmalar arasındadır.

ÜRÜN GÜVENLİĞİ VE KALİTE YÖNETİMİ POLİTİKASI

İKON Ambalaj başarıya giden yolun, müşterilerin ve tüketicilerin beklentilerini karşılayan veya beklentilerin üstünde yüksek kaliteli ürünlerin üretilmesinden geçtiğine inanmaktadır. Bu inancın temelinde İKON Ambalaj ürettiği tüm ürünlerde müşteri gerekliliklerinin karşılanması ve ürün güvenliğini sağlamak sorumluluğu yer almaktadır.

İKON Ambalaj, tüketici güveni ve marka itibarını korumak ve artırmak için kalite ve ürün güvenliği yönetim sistemleri, standartları ve iyi üretim uygulamalarının uygulanması konusunda kararlıdır.

İKON Ambalaj ölçülen, değerlendirilen ve etkinliği geçerli kılınan sürekli gelişimi taahhüt eder. Sürekli gelişimi sağlamak için ilgili ürün güvenliği ve kalite hedeflerine ulaşma sorumluluğunun kuruluşun her çalışanına ve paydaşlarına ait olduğuna inanmaktadır.

Genel Müdür olarak aşağıda belirtilen ürün güvenliği ve kalite yönetimi ile ilgili ilkelerimizi ve kalite hedeflerimizi taahhüt ederim. Bu programın başarılı bir şekilde uygulanması sorumluluğu organizasyonun içerisinde yer alan tüm çalışanlara aittir.

İlkelerimiz;

 • Ürün güvenliği ve kalite standartlarını karşılayan ürünler üretmek ve sunmak.
 • Ürün güvenliği ve kalitesi ile ilgili tüm yasal ve mevzuat şartlarını karşılamak.
 • Firmamızın her kademesinde ürün güvenliği ve kalite kültürünü uygulamak ve sürdürmek
 • Kalite ve ürün güvenliği yönetim sistemlerinin etkin uygulanması ve sertifikasyonu ile sürdürülebilir ürün güvenliği ve kalite performansını sağlamak.
 • Uluslar arası standartlar doğrultusunda gerek iç denetimler gerek dış denetimler ile ürün güvenliği ve kalite yönetim sistemlerinin etkinliğini geçerli kılmak.
 • Teknik becerileri geliştiren, farkındalığı artıran, riski yöneten ve mükemmellik seviyesini artıran veri yönetim sistemini oluşturmak ve geliştirmek.
 • Ürünlerde, proseslerde ve teknolojilerde olası değişiklikler olduğunda ürün güvenliği ile ilgili riskleri etkin bir şekilde yönetmek.
 • Ürün güvenliği ile ilgili politikaları, standartları ve prosedürleri gözden geçirmek.
 • Ürün güvenliği ve kalitesinin operasyonlarımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu sağlamak için yıllık iş planlama sürecine, ürün güvenliği ve kalite ile ilgili stratejileri dahil etmek.
 • Sürekli gelişimi ve standartlara uygunluğu sağlamak için operasyonlarımızın her kademesi için ürün güvenliği ve kalite hedefleri belirlemek.
 • Ürün güvenliği ve kalitesi ile ilgili konuların ve gerekliliklerin, hammadde ve ürün spesifikasyonları ile tedarikçilere ve müşterilere iletilmesini sağlamak.
 • İşletmemizi içerden ve dışardan gelebilecek müdahalelere karşı koruyabilmek için tedarikçiden başlayarak tüm önlemlerin alınmasını sağlamak.

Kalite Hedeflerimiz;

 • Kalitesizlik maliyetlerinin azaltılmasını sağlamak
 • Maliyetlerin azaltılması sağlamak
 • Kurumsal ve teknolojik yenilik yapmak

Vizyonumuz

Müşterilerimize kaliteli, güvenilir, sürekli ve çevreye saygılı esnek ambalaj çözümleri sunmak ve değer katmaktır.

Misyonumuz

Müşterilerimizin istek ve beklentileri doğrultusunda kalite ve mükemmel hizmet anlayışımızdan ödün vermeden; esnek yapımız, çeşitliliğimiz, yaratıcı çözümlerimiz ve rekabetçi fiyatlarımız ile hizmet vermektir.